lørdag, mai 31, 2025
A N N O N S E

Ny låt fra Lars Harald Storebø

«Ute i havgapet» slipper deg rett inn i sol og melankoli

Lars Harald Storebø er aktuell med en helt ny sommersingel. Den melankolske balladen «Ute i havgapet» tar oss med til et sommerlig pusterom – og inn i låtskriverens egne kreative reise.

Den nye låta er første smakebit fra et kommende album som slippes til høsten.

Storebø beskriver selv låten som både personlig og stemningsfull, skrevet i sommeridyllen på hytta i Hurdal.

Du kan høre lyden fra innslaget litt lengre ned på siden.

Inspirert av hav, sommer og stillhet
– Det handler om et par som trekker seg bort fra byen og ut mot havet, sier Lars Harald Storebø om singelen.

Han er en erfaren låtskriver og artist, med to tidligere album og en EP bak seg. Etter en liten pause er han nå tilbake, og «Ut i havgapet» markerer starten på en ny musikalsk periode.

Storebø har norsklærerbakgrunn, og tekstene hans bærer preg av gjennomtenkte, poetiske bilder – ofte med et melankolsk tilsnitt.

– Jeg legger mye vekt i tekstene. Noen låter er urolige, andre er mer upbeat, men melankolien følger ofte med, sier han.

Sterkt samarbeid og ny lyd
«Ute i havgapet» er produsert av Morten Augustinius i studio på Ulvøya. På piano og orgel bidrar ingen ringere enn Trond Lien, kjent fra NRKs Beat for beat.

– Trond løfter lydbildet med varme og finesse. I tillegg har Mortens datter, Nora Elise Augustinius, bidratt med vakker koring, forteller Storebø.

Singelen kombinerer enkel orkestrering med et nydelig lydbilde som passer perfekt for varme sommerdager og sene kvelder.

– Den er laget for å sette stemningen, sier han – og håper den får surre i bakgrunnen på mange radioer i sommer.

 
Her kan du høre sangen på Spotify:

A N N O N S E

Les og hør mer

A N N O N S E

A N N O N S E

A N N O N S E

A N N O N S E

A N N O N S E

Denne nettsiden bruker informasjonskapsler. Ved å fortsette å bruke denne siden godtar du vår bruk av informasjonskapsler.