tirsdag, januar 20, 2026

Ny Gjøvik-sang ute

Studiobandet hyller innlandsbyen med fengende gitarpop

En ny sang om Gjøvik er sluppet på Spotify og den er laget av lokale entusiaster som både spiller og produserer musikken selv.
Studiobandet som holder til i Hunndalen ønsker med låta å fange sjela til byen de ikke bor i men likevel elsker.

Kjetil Kjelle og Arild Berget, to musikkglade gutter med lang fartstid fra hjemmestudio og lokal scene forteller om bandet.

Nå vil de skape blest om både Gjøvik og sin egen kjærlighet til stedet gjennom musikk.

Du kan høre lyden fra innslaget litt lenger ned på siden.

Studiobandet spiller for Gjøvik
– Gjøvik er en innlandsby med identitet, sier låtskriver Kjetil Kjelle, som fikk idéen til teksten etter oppfordring fra Arild Berget.

– Det var egentlig lett å skrive sang om byen. Du har jo Fjellhallen, vannlinja, Skibladner… ja det er mye å ta tak i.

Bandet spiller inn det meste i sitt faste studio i Hunndalen et studio som har eksistert «så lenge vi kan huske», som de sier.

Musikken har tydelige referanser til både svenske visepopband og 60-tallets gitarlandskap. Flere gitarspor inkludert en 12-strenger gir låta et luftig og sommerlig preg.

Spiller live på Gjøvik i helga
For de som vil høre Studiobandet live byr helga på to konserter:

Lørdag 9. august spiller de på Tone på Tunet på Gjøvik et gratisarrangement med plass til mange.

Søndag 10. august er de å finne på Prestegården i Vardal.

– Vi håper folk kommer og hører på. Det blir god stemning og mange låter om steder folk kjenner, sier Kjetil Kjelle.

 
Her kan du høre sangene på Spotify:

Les og hør mer

Denne nettsiden bruker informasjonskapsler. Ved å fortsette å bruke denne siden godtar du vår bruk av informasjonskapsler.