onsdag, mars 11, 2026

Gir seg ikke med det første

25 år med Yttervika

Skreia-bandet feirer jubileum og spiller på Gjøvik Marken for 18. gang

Yttervika-bandet markerer 25 år med musikk og står på scenen på Gjøvik Marken for 18. gang denne uka. Det blir siste gangen de spiller på marken, men bandet fortsetter videre.

Bandet ble startet i 2000, og har siden spilt alt fra Shadows og Creedence til Smokie og god gammelpop. Nå gjør de seg klare for konserter onsdag 17. og søndag 21. september på Gjøvik Marken.

Du kan høre lyden fra innslaget litt lenger ned på siden.

Gir seg ikke med det første
– Jeg er den eneste igjen fra originalgjengen, sier Kjell Øymo, som startet bandet sammen med kompiser fra Skreia.

Gjennom årene har mange vært innom, og medlemmene teller nå blant annet sønnen Tommy Øymo, som tok over som vokalist i 2022.

– Det er fortsatt bra stemning, folk synger med og danser. Det gjør det ekstra moro å stå på scenen, sier Tommy.

Spiller videre, men utenfor marken
Selv om det er siste marken-opptreden, stopper ikke musikken.

Yttervika har blant annet fast konsert på Skreia 1. mai hvert år, og tar gjerne på seg andre spillejobber.

– Så lenge vi har det gøy og publikum vil høre oss, så spiller vi videre, sier Bjarne Hansen.

A N N O N S E

Les og hør mer

Denne nettsiden bruker informasjonskapsler. Ved å fortsette å bruke denne siden godtar du vår bruk av informasjonskapsler.